Hakkımızda

Hakkımızda

1940'lı yılların ikinci yarısında tekstil sektöründe ticaret hayatına başlayarak, emek ve dürüstlüğünü sermaye yapan, başladığı günden bugüne istikrarlı yükselişini sürdüren Anadolu İplik ve Tekstil Fabrikaları San. A.Ş., 2004 yılında başladığı sanayi yatırımlarına 2011 yılından itibaren ivme kazandırmış ve bugün itibariyle sektörün ana girdisi olan iplik ihtiyacını, Türkiye' nin en modern ve en yüksek teknolojiye sahip entegre tesisleriyle karşılamaya devam etmektedir.Anadolu İplik, bugün Veliköy OSB' de 80.000 m2 alana yayılmış modern üretim tesisiyle Türkiye' nin naylon iplik üretimindeki tek ve en yüksek kapasiteye sahip entegre tesisidir.Kurulduğu günden bu yana kaliteli üretim ve müşteri memnuniyetini kendine hedef olarak belirleyen Anadolu İplik, tüm faaliyetlerini sahip olduğu ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve Oeko-Tex Standart 100 Belgeleri doğrultusunda sürdürmektedir.

-    Ortak iştiraki "İleri Mensucat A.Ş." ile birlikte yatırımı gerçekleştirilen Polimerizasyon tesisinde, 23.000 ton/yıl kapasiteyle PA6 cips üretilmektedir.

-    Avrupa' nın en son teknolojiye sahip ve en modern üretim tesislerinden birisi olan POY İşletmesi, 2011 yılında 13.000 ton/yıl kapasite ile üretime başlamıştır. Tesis ayrıca, 3.600 ton/yıl kapasiteli FDY üretim kabiliyetine sahiptir.

-    Alman teknolojisi makinelerle donatılmış Tekstüre İplik Üretim tesisi, 14.500 ton/yıl PA6 ve PA66 üretim kapasitesiyle, hem normal tekstüre hem de gipe iplik ürün grubunda yurt içi ve yurt dışı pazarlara yönelik ürün ve hizmet sunmaktadır.

-    5.000 ton/yıl üretim kapasitesine sahip Pamuk tesisinde; karde, penye, kompakt, combed cotton ve corespun çeşitleriyle % 100 doğal pamuk elyafı ile modal ve naylon elyaf karışımlı iplikler üretilmektedir.

-    2013 yılındaki yatırımlarıyla 1.000 ton/yıl üretim kapasiteli büküm makineleri pamuk bölümüne kazandırılmıştır. Ayrıca 2017 yılında gerçekleştirilen naylon büküm yatırımıyla birlikte 4.500 ton/yıl kapasiteli bükümlü sentetik iplik üretim kabiliyetine ulaşılmıştır.

-    12,4 MW' lık enerji üretim kapasitesiyle kendi elektriğini ve buharını üretebilme yeteneğine sahip kojenerasyon tesisiyle, enerji kayıplarını engellemekte ve çevreye duyarlılık göstermektedir.

 
  • Sicil Bilgisi:

İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü – 289511

  • Yönetim Kurulu Bilgisi:

TUNCAY UZUN-Yönetim Kurulu Başkanı     

MAHMUT ERDOĞAN-Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı   

GENCİN KAYA KAYIKÇI-Yönetim Kurulu Üyesi     

YAĞMUR ŞATANA-Yönetim Kurulu Üyesi

  • Sermaye Bilgisi:

Taahhüt edilen ve ödenen sermaye miktarı: 95.100.000-TL

  • Denetçi Bilgisi:

Arkan Ergin Uluslararası Bağımsız Denetim A.Ş.

Maslak Mah., Sümer Sok., No: 4/2, Sarıyer, İstanbul

  • Şirket Esas Sözleşmesi:

Ektedir.

  • Şirket İmza Yetkilileri Kararı:

Ektedir.

  • Genel Kurul İç Yönergesi:

Ektedir.

Şirket İmza Yetkilileri Kararı

Genel Kurul İç Yönergesi

 

Müşteri
Ürün
Çalışan
İhracat (Ülke)